ADANADA “UÇURTMAMIN GÖZÜNDEN MARDİN” SERGİSİ

Yaptığı ilginç uçurtmalarla birçok uluslar arası birincilikleri bulunan Martı Uçurtma Kulübü üyesi; Zahit MUNGAN, “Çocukluğumdan beri Mardin Kalesi'ne çıkma hayali yaşadığını belirterek, kaleye çıkamadığı için bu hayalini gökyüzünde uçurtmaya bağladığı kamera sistemi gerçekleştirdiğini” söyledi.

    Bunun üzerine hobisi olan uçurtmalarını 2009’da Uçurtma Koleksiyonum 1. Sergisi (Mardin Müzesi),2010’da Uçurtma Koleksiyonum 2.Sergisi (Mardin Müzesi), 2010’da ise Mardin Tanıtım Fuarı Uçurtma 3. Sergisi (Mardin Sağlık Meslek Lisesi’nde) yoğun ilgi üzerine gerçekleştirmiştir.

     Hayalini kurduğu Mardin Kalesi ve Mardin havadan görünümlerini, Uçurtmanın gözünden büyük başarıyla tüm dünyaya gösteren Zahit MUNGAN Hava Fotoğraf sergilerini ise 1.sergi 1 Ekim 2013 Mardin Müzesi,2. sergi 06 Nisan 2014 Nisan Marev Vakfı Ataşehir’de gerçekleştirdi.3sergisine hazırlandığını belirten Zahit MUNGAN, Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği, Kasım Gülek Fotoğraf Sanat Galerisi Seyhan/Adana 28 Kasım 2015 18.30’da sergisinin açılışı yapılacağını, “Sanata duyarlı, Sanatla uğraşan tüm halkımızı beklediğini ve birlikte olmak istediğini” belirtti.v

resim